11. SEDMIČKA: Homeoffice, náhrada Zoomu a psychohygiena

11. SEDMIČKA (odoslaná 9.7.2020): Homeoffice, náhrada Zoomu a psychohygiena

 

Vo štvrtok sme rozoslali už 40. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať ten najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!

sedmicka 11

Štatistika jedenástej SEDMIČKY.

 

Predmet e-mailu: [11. SEDMIČKA]: Remote práca, Interactive Brokers, JioMeet, tip pre lepší time management a psychohygiena

Odoslané: 9.7.2020

 

Pozdravujem ťa z bratislavského Martinusu, odkiaľ som písal dnešnú SEDMIČKU. Mám veľmi rád túto kaviareň a dobre sa mi odtiaľto pracuje. A vždy odídem s novou knižkou, dnes rovno so štyrmi. 🙂

Poďme ale na 7 vecí, ktoré ma za posledný týždeň zaujali.

1. Začal som si zapisovať veľké aj malé veci, za ktoré som v živote vďačný. Vôňa kávy, možnosť ísť si zabehať, strávený čas s kamarátmi, nová bundička… Robím si zoznam v mojom zápisníku a raz za čas si ho zrekapitulujem. Je to taká príjemná činnosť, ktorá mi pripomína, že toho, za čo môžeme byť vďační, máme v živote strašne veľa.

​2. Pracuješ radšej z domu (ak máš takú možnosť) alebo z kancelárie? Ja som bol vždy veľký fanúšik remote práce a som rád, že je na Slovensku stále viac a viac firiem, ktoré dovoľujú svojim zamestnancom vybrať si, odkiaľ chcú makať. Medzi takéto firmy už patrí aj Hyperia, ktorá síce sídli v Žiline, ale začína hľadať aj remote ľudí. Viac sme o tejto téme pokecali s Mišom Hradilom, CEO firmy Hyperia, v dnešnom super rozhovore.

3. Založil som si účet v InteractiveBrokers a idem znovu pravidelne investovať do tzv. dividendových akcií. Tie vyplácajú dividendy, čím generujú „pasívny“ príjem. Celý proces registrácie bol dosť zdĺhavý a dokonca si pýtali aj report ziskov z online pokru, ktorý som kedysi hrával. Ale účet mám po 2 týždňoch konečne schválený a prvé akcie, ktoré si idem kúpiť, sú akcie firmy HONDA s dividendovým výnosom (tzv. Dividend Yield) 3,2 %.

4. Zoom má veľkú konkurenciu z Indie. Nový nástroj pre video konferencie sa volá JioMeet a je zatiaľ úplne zadarmo. Budeme ho testovať a som zvedavý, či prekoná Zoom alebo Google Meets. Pokiaľ áno, tak Zoom zrušíme a niečo mesačne ušetríme.

5. V minulej SEDMIČKE som spomínal jeden super tip pre lepší time management, pamätáš? Išlo o nahradenie „túdúčka“ za časové bloky priamo v kalendári. Tento týždeň som s tým trochu experimentoval. Aj keď na svoj Todoist stále nedám dopustiť, veľakrát bolo skutočne efektívnejšie zapísať si úlohu priamo do kalendára a vyhradiť si na ňu časový blok ako si ju dať do zoznamu úloh. Zdá sa mi, že keď mám úlohu už naplánovanú v kalendári, viac s ňou počítam.

6. Čítam knihu Kupujeme nehnuteľnosť/Predávame nehnuteľnosť. Je to mega nuda. ALE pokiaľ uvažuješ o kúpe alebo predaji nehnuteľnosti, tak určite knihu odporúčam. Je písaná veľmi prakticky a na každej strane sa dozvedám nové veci. Autor Martin Čapo, ktorý je známy z relácie Nové bývanie, vysvetľuje úplne celý proces predaja alebo kúpy nehnuteľnosti, od rozhodnutia, či predať, alebo nie, až po finalizovanie celého procesu. Píše tam napríklad, ako dlho zvyčajne trvá predať byt (ideálne max. 8-10 týždňov), kedy je najlepšie predávať alebo ako nafotiť nehnuteľnosť pre online portály typu Nehnuteľnosti.sk.

7. Máš nejakú formu psychohygieny, ktorá ti pomáha vyčistiť si hlavu? Pre mňa to je určite turistika, beh alebo wellness. Sú to činnosti, pri ktorých nemusím rozmýšľať a iba si užívam prítomnosť. V sobotu sme si s kamarátom vyšľapali Slavkovský štít (2452 m n. m.) a ja som cítil, ako veľmi mi to dobilo baterky. Výhľad z hora síce trval len pár minút a následne bola všade hmla, ale fotky sme si našťastie stihli spraviť. 🙂

Na dnes všetko, ďakujem za pozornosť.

P.S.: Na základe vašej super spätnej väzby zatiaľ ostáva SEDMIČKA rovnaká. 🙂

 

Peter Chodelka

Peter Chodelka
 

Podnikám na internete a rád sa s vami podelím o svoje skúsenosti z biznisu. Či už z budovania siete Affial, predaju vlastných doplnkov stravy Blendea alebo prevádzkovania rôznych affiliate projektov, akým je napríklad Kombo. Ale v Podnicaste nebudete počúvať iba mňa, ale predovšetkým úžasných a šikovných slovenských podnikateľov. Naučte sa nové veci, inšpirujte sa a zmeňte tento svet aspoň o kúsok k lepšiemu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: