8. SEDMIČKA: Schwarzeneggrov životopis a škandál v CrossFite

8. SEDMIČKA (odoslaná 18.6.2020): Schwarzeneggrov životopis, škandál v CrossFite a linky na Instagrame

 

Vo štvrtok sme rozoslali už 37. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať ten najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!

Štatistika ôsmej SEDMIČKY.

 

Predmet e-mailu: [8. SEDMIČKA]: Schwarzenegger, CrossFit, PageSpeed, biznisovky, Linkin.bio a nová posila Karol

Odoslané: 18.6.2020

 

Štvrtkové popoludnie, blíži sa víkend, vonku prší… ideálny čas na SEDMIČKU! 🙂

Tu je 7 vecí za posledných 7 dní, o ktoré sa s Tebou chcem podeliť.

1. Už niekoľko mesiacov mám rozpočúvaný životopis Arnolda Schwarzeneggera s názvom Total Recall. Arnold v ňom dosť dopodrobna opisuje svoju životnú cestu, od života v Rakúsku, cez začiatky v Amerike, až po celosvetovú slávu. Ide o veľmi inšpiratívny príbeh, písaný s ľahkosťou a pokorou človekom, ktorý si niečo vysníval a išiel si za tým, až kým to nedosiahol. Audiobook má 28 hodín a ide o najdlhšiu audioknihu, ktorú som kedy počúval.

2. CrossFit zažíva po celom svete ťažké časy. Najprv muselo viac ako 15 000 CrossFit telocviční (tzv. „affiliates“) zo dňa na deň zavrieť svoje priestory kvôli korone. Keď sa už niektoré z nich konečne otvorili, zakladateľ CrossFitovej asociácie publikoval veľmi nevhodný tweet a naštval mnoho ľudí po celom svete. Nakoniec musel odstúpiť. Prečo tweet vyvolal škandál a aký to malo nakoniec dopad si môžeš vypočuť v dnešnom rozhovore o crossfite s Palom Červenkom.

​3. Objavil som nový nástroj na meranie rýchlosti webu s názvom PageSpeed.cz. Je to český tool a veľmi sa mi páči funkcia porovnania rýchlosti svojho webu s konkurenciou.

4. Už za pár dní začíname s pravidelnými týždennými novinkami zo sveta biznisu s názvom BIZNISOVKY. Budú to rýchle správy z domáceho aj zahraničného biznisu. Každý pondelok vo forme podcastu, aj ako textový článok.

5. Riešili sme, ako budeme odkazovať na Instagrame, keď chceme propagovať rôzne podstránky. Do príspevkov nie je možné vkladať aktívne odkazy, takže väčšinou sa v statuse odkazuje na „BIO“, kde je aktívny link. Ak však chceme propagovať viac stránok, potrebujeme viac odkazov. Nakoniec sme tento problém vyriešili pomocou nástroja Linkin.bio. Ten vygeneruje odkaz do BIO a premení všetky statusy na Instagrame na klikateľné odkazy.

6. Minulý týždeň som nestíhal pracovať tak, ako by som potreboval. Vedel som, že prišiel opäť čas niečo oddelegovať. Niečo, čo mi až tak dobre nejde, čo mi trvá veľa času a čo niekto iný spraví určite lepšie. Áno, rozhodol som sa delegovať postprodukciu Podnicastu. Išiel som na Jaspravim.sk, napísal som dvom chalanom a s jedným z nich sme sa dohodli na spolupráci. Jeho meno je Karol, má vlastný podcast a bavia ho technické veci. Karol nám bude pomáhať s úpravou zvuku, aby sa ti Podnicast ešte lepšie počúval.

7. Šimonka si tiež spravila Gallup test, aby zistila svoje silné stránky. Jej skúsenosť s testovaním a výsledky testu si môžeš prečítať v tomto článku.

To je na dnes všetko.

Práve idem po dlhej dobe na predĺžený víkend do Tatier, tak sa teším, že si oddýchnem a dobijem baterky v prírode.

Prajem ti pohodový víkend a krásny zvyšok dňa.

 

Peter Chodelka

Šimona Tomková
 

Študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pracovala na pozícii junior redaktorky Trnavského rádia a RTVS. Svoju záľubu v písaní či grafike využíva aj pri práci v Podnicaste. Okrem toho je milovníčkou umenia každého druhu, rada športuje, šije a pozerá Priateľov.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: