4. SEDMIČKA: Nové štúdio a tipy, ako ušetriť peniaze | Podnicast.com

4. SEDMIČKA (odoslaná 21.5.2020): Profit First, nové štúdio a tipy, ako ušetriť peniaze

   F
Vo štvrtok sme rozoslali už 33. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať ten najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!
sedmicka 4

Štatistika štvrtej SEDMIČKY.

 

Predmet e-mailu: [4. SEDMIČKA]: Profit First, webinár, Klam utopených nákladov, nové štúdio a tipy, ako ušetriť peniaze

Odoslané: 21.5.2020

 

Neuveriteľne tie týždne utekajú, však? 🙂

Ďalší štvrtok, ďalšia (v poradí štvrtá) SEDMIČKA. Ako vždy, 7 vecí, o ktoré sa s tebou chcem podeliť. Poďme na to:

1. počúvam super audiobook s názvom Profit First. Autorom je podnikateľ a spisovateľ Mike Michalowicz. Princíp celej knižky Profit First je vlastne veľmi jednoduchý. Zisk by mal byť v zdravej firme prvoradý. Najprv zisk, potom všetko ostatné. Mike napríklad radí založiť si ďalší bežný účet s názvom „ZISK“ a tam si posielať určité % z obratu. S týmito peniazmi následne nepočítať. Pretože to poznáme všetci, čím viac peňazí na účte, tým viac míňame, však? 🙂 Inak audiobook číta sám Mike, čo mám veľmi rád, pretože oveľa viac precítim emócie, ktoré sú s knihou spojené.

2. S Milanom Pichlíkom z affiliate siete eHub pripravujeme webinár s názvom Ako premeniť malý projekt na veľký brand s potenciálom EXITu?“. Pokecáme o tom, ako budovať brand, rozširovať tím, ako sa odlíšiť, ako expandovať. Rozoberieme aj ohodnotenie projektu (tzv. valuácia) a prípadný predaj. Webinár bude pravdepodobne 3. júna a odkaz ti ešte určite pošlem.

3.Dnes vyšla nová epizóda s názvom „7 otázok, ktoré vám môžu ušetriť peniaze (nielen) v bizise“. Je to mudrovačka, takže bez hosťa. 🙂 V mudrovačke prezradím 7 otázok, ktoré sa ja sám seba pýtam pri určitých rozhodnutiach v biznise. Ale je zaujímavé pýtať sa tieto otázky aj v nebiznisových veciach. Jedna z otázok napríklad je –  Dáva to ešte stále zmysel?“ Opýtaj sa túto otázku na 5 nákladoch, ktoré máš vo firme alebo v živote. Dáva stále zmysel platiť si Netflix, keď ho nepozeráš? Dáva stále zmysel platiť si za veľké kancelárie, keď vás tam teraz chodí tretina? Dáva stále zmysel platiť si za nástroj, ktorý nevyužívaš?

4.V dnešnej epizóde rozoberiem aj veľmi zaujímavú vec, ktorou je Klam utopených nákladov (občas označený aj ako „efekt utopených nákladov“, v angličtine „sunk cost fallacy“). Poznáš tento klam? Som si istý, že áno. 🙂 Ale možno o tom nevieš. Klam utopených nákladov hovorí o tom, že ľudia majú tendenciu ostať pri niečom, kde už obetovali určitý čas alebo peniaze (to sú tie náklady). Dočítať knižku, aj keď ma nebaví, pretože už som tejto knižke venoval toľko času… Pokračovať vo vzťahu, ktorý nás neuspokojuje, pretože už sme tomu vzťahu predsa toľko venovali… Pokračovať v štúdiu na vysokej škole, aj keď už nás to nebaví, pretože už študujeme rok a pol a teraz to hádam nezahodíme… nenechaj sa týmto efektom oklamať a neboj sa straty, pokiaľ táto strata vedie k lepšej budúcnosti.

5. Keďže je ešte veľa ľudí stále doma, tak sa určite hodia 3 tipy na seriály na Netflixe. Cez týždeň som si pozrel dve série seriálu After Life (smutný, ale krásny), mám rozpozeraný seriál HOLLYWOOD (zaujímavé) a chystám sa na seriál The Last Dance, ktorý má vynikajúce hodnotenie na ČSFD a každý mi ho odporúča.

6. Dnes som mal prvý call s novou posilou Podnicastu. Vybral som nakoniec dvoch šikovných mladých ľudí, Adama a Šimonku. Dal som im 7 úloh na ďalšie dni a som zvedavý, ako sa chytia. 🙂 Pretože pohovor je jedna vec a reálna práca je vec druhá. A mňa zaujímajú výsledky.

7. Na 3 mesiace som prerušil členstvo v coworkingu SpaceUP a robím si domáce štúdio. Konečne aspoň využijem tretiu izbu v byte. 🙂 Z Muzikeru som si nakúpil rôzne akustické prvky a začal s oblepovaním všetkých stien, ktoré majú vplyv na akustiku (najdôležitejšia je stena oproti). Až bude štúdio hotové, tak dám fotku aj na Podnicast Instagram.

Za mňa všetko, prajem ti krásny zvyšok dňa a daj vedieť, ako sa ti páčila dnešná epizóda Podnicastu.

 

Peter Chodelka

Šimona Tomková
 

Študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pracovala na pozícii junior redaktorky Trnavského rádia a RTVS. Svoju záľubu v písaní či grafike využíva aj pri práci v Podnicaste. Okrem toho je milovníčkou umenia každého druhu, rada športuje, šije a pozerá Priateľov.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: