9. SEDMIČKA: Kalendár rozhovorov, digitalizácia a Netflix

9. SEDMIČKA (odoslaná 25.6.2020): Kalendár rozhovorov, digitalizácia a Netflix

 

Vo štvrtok sme rozoslali už 38. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať ten najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!

sedmicka 9

Štatistika deviatej SEDMIČKY.

 

Predmet e-mailu: [9. SEDMIČKA]: Príprava na sabatikal, kalendár rozhovorov, Ego is the Enemy, digitalizácia a Netflix

Odoslané: 25.6.2020

 

Je. To. Tu.

Legendárna SEDMIČKA. Ktorá sa však čoskoro zmení… však čítaj ďalej.

1. Pripravujem sa na každoročný sabatikal, ktorý mi začína už o pár dní a bude trvať dva mesiace. Leto je pre mňa na sabatikal ideálne, pretože biznis je pomalší, e-shopy majú „uhorkovú sezónu“, ľudia sú na dovolenkách a celkovo sa veci až tak „nehrotia“ ako inokedy. Aj keď si myslím, že tento rok bude to leto iné… Sabatikal chcem využiť na oddych, nové nápady a na presťahovanie sa do Bratislavy. 🙂 Epizódu o sabatikale očakávaj v utorok.

2. Spustili sme novinku, a tou je Kalendár. V kalendári zistíš, kedy mám s hosťami rozhovor a na akú tému (ešte doplníme). Napríklad budúci týždeň ide vonku zaujímavý rozhovor s pánom Gašparom, partnerom investičnej platformy Crowdberry. Kalendár si vieš zosynchronizovať aj so svojím Google kalendárom.

3. Čítam veľmi peknú knižku s názvom Ego is the Enemy. Autorom je Ryan Holiday. Je to jedna z tých kníh, ktorú si určite prečítam znovu. Hltám stranu za stranou a rozmýšľam nad veľmi zaujímavými myšlienkami. Always stay a student“ je jednou z nich. Musíme sa neustále vzdelávať, aj v činnostiach, v ktorých si myslíme, že vieme všetko. Ego musí ísť bokom.

4. Témou dnešného rozhovoru v Podnicaste je digitalizácia. Pokecal som s Viktorom Mečiarom, výkonným riaditeľom firmy Tulipize, v ktorej makajú na platforme s názvom Tulip. Veľmi šikovná slovenská firma, ktorá pomáha klientom po celom svete. Porozprávali sme sa o ich biznise, o korone a o tom, ako vôbec digitalizácia v praxi vyzerá.

5. Juraj napísal veľmi pekný článok o tom, čo robiť v lete, keď si affiliate publisher. Juraj affilákom radí, aby si oddýchli, upratali si svoje weby a vyskúšali niečo nové. Článok je cielený skôr na affiliate partnerov, ale pokiaľ buduješ internetové projekty, tak si určite z neho niečo odnesieš aj ty.

6. Na Netflixe je novinkou tretia séria krimi seriálu The Sinner. Včera som ju dopozeral a musím povedať, že Bill Pullman opäť nesklamal. Odporúčam.

7. SEDMIČKA sa zmení. Neviem ešte presne ako, ale pravdepodobne názov ostane a zmení sa obsah. Výsledky po viac ako dvoch mesiacoch sú slabé. Ten koncept veľa ľudí hneď nepochopí, čo je zlý signál. Konverzné pomery na prihlásenie sú nižšie, ako som zvyknutý. A stále je SEDMIČKA o mne, pričom ja chcem, aby bola o Podnicaste. Takže čakaj zmenu.:)

Za mňa na dnes všetko.

 

Peter Chodelka

Šimona Tomková
 

Študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pracovala na pozícii junior redaktorky Trnavského rádia a RTVS. Svoju záľubu v písaní či grafike využíva aj pri práci v Podnicaste. Okrem toho je milovníčkou umenia každého druhu, rada športuje, šije a pozerá Priateľov.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: