6. SEDMIČKA: Komédie na Netflixe, konkurencia a SABATIKAL

6. SEDMIČKA (odoslaná 4.6.2020): Komédie na Netflixe, konkurencia a SABATIKAL

   F

Vo štvrtok sme rozoslali už 35. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať ten najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!

sedmicka 6

Štatistika šiestej SEDMIČKY.

 

Predmet e-mailu: [6. SEDMIČKA]: Webinár o predávaní projektov, kniha Čokoľvek chcete, komédie na Netflixe, konkurencia a SABATIKAL

Odoslané: 4.6.2020

 

Krásny štvrtkový večer ti prajem. Ako ho tráviš? Ja sedím v aute, ako spolujazdec samozrejme, a píšem SEDMIČKU.

Poďme na to:

1.Včera som počúval český podcast Dana Tržila s názvom Proti Proudu. V rozhovore s Martinom Hausenblasom, úspešným podnikateľom a spoluzakladateľom Liftaga, padlo niekoľko zaujímavých myšlienok. Najviac sa mi ale páčil Martinov názor na konkurenciu, s ktorým sa ja na 100 % stotožňujem. S konkurenciou sa nebojuje, s konkurenciou sa spolupracuje.“

2. Ako som spomínal aj v minulotýždňovej SEDMIČKE, s Milanom Pichlíkom, spoluzakladateľom affiliate siete eHub, organizujeme super webinár o tom, ako zhodnotiť internetový projekt a následne ho predať. Webinár bude zaujímavý predovšetkým pre majiteľov webových projektov, ktorých zaujíma, čo ich čaká pri tzv. EXITE, čiže predaji svojho biznisu. Webinár je zadarmo, ale je obmedzený pre 100 ľudí. Pokiaľ Ťa téma zaujala, tak sa registruj cez tento odkaz.

3. Cez týždeň som na Netflixe pozrel tri komédie. Znovu som si pozrel obľúbený film The Interview (tam sú proste parádne hlášky ako „They hate us, cause they ain’t us…“), dal som šancu novému filmu Jixie o chalanovi závislom na telefóne. Celkom sranda. Ale najviac som sa zabavil na seriáli Space Force, ktorý paroduje snahu Američanov osídliť Mesiac. Odporúčam!

4. Za jedno doobedie som „zlupol“ veľmi krátku knižôčku Čokoľvek chcete. Napísal ju Derek Sivers, ktorý založil, vybudoval a následne predal hudobný e-shop CD Baby za 22 miliónov dolárov. Krásna kniha podnikateľa, ktorý ponúka úplne iný pohľad na biznis. Ten pre neho nikdy nebol o peniazoch a o zbohatnutí, ale o skutočnej snahe pomôcť hudobníkom vydať a predať svoje albumy. Odporúčam si prečítať, sú v nej pekné myšlienky.

5. Potešilo ma, keď som sa po dlhšej dobe pozrel na Podnicast recenzie na platforme Apple Podcasts a zistil som, že mi pribudlo niekoľko hodnotení. Spravilo mi to radosť, ďakujem. Každé hodnotenie, či už vo forme hviezdičiek alebo textovej správy, mi dáva spätnú väzbu, ktorú veľmi potrebujem.

6. Cez týždeň som kupoval ďalšie veci do môjho domáceho štúdia, z ktorého teraz nahrávam podcast a pracujem. Kúpil som ďalšie akustické peny, ale aj svetlo, aby ma bolo lepšie vidieť na webinári. Po niekoľkohodinovom zisťovaní, aké svetlo vôbec kúpiť, som sa rozhodol pre tzv. „kruhové svetlo“, ktoré by malo zabezpečiť rovnomerné osvetlenie tváre (presne to, čo pri webinári potrebujem). Nakoniec som kúpil toto kruhové svetlo značky TGStudio z e-shopu Cvaknito.sk.

7. Kúpil som doménu SABATIKAL.com. Rozmýšľam, že napíšem na túto tému knižku. Knižku, v ktorej by som ľuďom ukázal, čo im vie takýto oddych v biznise, ale aj v živote, priniesť. Toto leto si totižto opäť beriem dvojmesačné pracovné voľno. Ja to volám „Strategický oddych“, niekto to nazýva „Kreatívnym obdobím“, ale dá sa tomu hovoriť aj „Sabatikal“.

Čo pre teba znamená výraz „Sabatikal“Napíš čokoľvek, čo ti napadne.

 

Peter Chodelka

Šimona Tomková
 

Študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pracovala na pozícii junior redaktorky Trnavského rádia a RTVS. Svoju záľubu v písaní či grafike využíva aj pri práci v Podnicaste. Okrem toho je milovníčkou umenia každého druhu, rada športuje, šije a pozerá Priateľov.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: