2. SEDMIČKA: Dvojminútové pravidlo a investovanie do akcií | Podnicast.com

2. SEDMIČKA (odoslaná 7.5.2020): Dvojminútové pravidlo, crowdfunding, Wings for Life Run, investovanie do akcií a dôležitosť referencií

   F
Vo štvrtok sme rozoslali už 31. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať ten najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!

 

sedmicka 2

Štatistika druhej SEDMIČKY.

 

Predmet e-mailu: [2. SEDMIČKA]: 2 minútové pravidlo, crowdfunding, Wings for Life, investovanie do akcií a dôležitosť referencií

Odoslané: 7.5.2020

 

Krásny štvrtok prajem! 🙂

Určite už netrpezlivo čakáš na dnešnú SEDMIČKU, takže Ťa nebudem viac naťahovať a posielam 7 vecí, o ktoré sa chcem s Tebou podeliť:

1. V utorok sme mali pre celý tím veľmi praktický workshop s odborníkom na predávanie Martinom Mišíkom (Akopredavat.sk). Pozreli sme sa predovšetkým na to, ako oslovujeme nové e-shopy pre spoluprácu do našej siete AFFIAL. Ja som si z tohto workshopu odniesol jednu dôležitú myšlienku – „Najlepšie predávajú referencie.“ Pán Mišík nám povedal, aby sme do e-mailu, ktorý posielame e-shopom, zahrnuli buď referencie od klientov alebo odkaz na case study, ako spolupráca funguje. Napríklad to dať do „P.S.“ na koniec, tam si to ten človek určite prečíta.

2. Dnes vyšla nová epizóda Podnicastu s tému crowdfundingu (porozprával som sa s manažérkou platformy Startlab Zuzanou Zaťovič). Crowdfunding ako typ financovania sa vo svete bežne využíva pre nové projekty, ale u nás veľa ľudí o takejto možnosti nevie. Ich najúspešnejšia kampaň bola pre kartovú hru ZOMRI, v ktorej sa vyzbieralo takmer 100-tisíc euro.

3. V nedeľu som si odbehol beh s názvom Wings for Life Run (takto som vyzeral 15 minút po dobehnutí). Ide o charitatívnu športovú akciu, ktorá sa opakuje každý rok, pričom všetky peniaze, ktoré sa vyzbierajú (štartovné stálo 15 €), idú do neziskovej organizácie Wings For Life, ktorá sa zaoberá výskumom poranenia miechy. V tomto behu za vami celý čas ide autíčko určitou rýchlosťou a keď vás dobehne, tak ste skončili. V normálnom svete je autíčko fyzicky za bežcami, v tomto období kvôli korone bolo všetko cez aplikáciu. Imaginárne autíčko v aplikácií ma dobehlo na 13. kilometri. Určite sa zúčastním aj budúci rok.

4. Pokračoval som v čítaní knižky Atómové návyky (fakt odporúčam prečítať) a zaujalo ma tam tzv. „dvojminútové pravidlo“. O tejto technike som vedel už dávnejšie, ale poznal som ju pod výrazom „mikronávyk“. O čo ide? Je to jednoduché. Keď začínaš s novým návykom, mal by Ti zabrať menej ako dve minúty. Pre tvoj mozog je totižto jednoduchšie začať v malom, vytvoriť si pravidelný návyk a postupne tento návyk prehlbovať. Takže pokiaľ chceš začať pravidelne behať, začni tým, že si každý deň obuješ topánky a vyjdeš von (2 minúty). Ver mi, funguje to.

​5. Vyhodnotil som uchádzačov pre novú pozíciu v Podnicaste. Musím povedať, že mám znovu super skúsenosť s pracovným portálom PRETLAK.sk. Prišlo mi cca. 70 odpovedí na inzerát, z toho som vybral 23 ľudí a dal im vypracovať jednoduché 3 úlohy. Tieto 3 úlohy vypracovalo 21 uchádzačov, pričom so siedmimi z nich som si dohodol online pohovor cez Zoom. Pokiaľ niekedy budeš hľadať nových ľudí, odporúčam dať im úlohy, ktoré nielen super vyfiltrujú uchádzačov, ale predovšetkým uvidíš, ako títo ľudia rozmýšľajú. Ja som im dal úlohu „Ako zvýšiť počet poslucháčov Podnicastu?“ a dozvedel som sa veľa zaujímavých tipov, pričom veľa z nich aj reálne využijem.

6. Keď bol najväčší prepad na akciových trhoch (pár týždňov dozadu), tak som nakúpil akcie troch technologických firiem, kde som videl potenciál rastu. Ide o firmy, ktoré poznám, mám ich rád, využívam ich služby a ich biznis model mi príde dosť stabilný na to, aby túto, alebo akúkoľvek inú, krízu prežili. Kúpil som akcie firiem Spotify, GoDaddy a Fiverr. Zatiaľ som v pluse 25 %, takže veľmi fajn. Akcie nakupujem cez aplikáciu Revolut.

7. Slovensko sa pomaly ale určite vracia do normálu, tak sme sa v Podnicaste rozhodli (no dobre, ja som sa rozhodol), že sa vrátime k pôvodnému plánu – jedna epizóda týždenne každý štvrtok.

Toľko za mňa, prajem Ti krásny predĺžený víkend 🙂

Peter Chodelka

Šimona Tomková
 

Študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pracovala na pozícii junior redaktorky Trnavského rádia a RTVS. Svoju záľubu v písaní či grafike využíva aj pri práci v Podnicaste. Okrem toho je milovníčkou umenia každého druhu, rada športuje, šije a pozerá Priateľov.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: