1. SEDMIČKA: Automatizácia, sendvič a rokovanie s investormi | Podnicast.com

1. SEDMIČKA (odoslaná 30.4.2020): Automatizácia, návyky, sendvič a rokovanie s investormi

   F
Vo štvrtok sme rozoslali už 30. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať tej najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!

 

sedmicka 1

Štatistiky prvej SEDMIČKY.

 

 

Predmet e-mailu: [1. SEDMIČKA]: automatizácia, návyky, sendvič a rokovanie s investormi

Odoslané: 30.4.2020

 

Ahoj,

prvá Sedmička je tu, určite sa už nevieš dočkať! 🙂

Toto je 7 vecí, ktoré ma za posledných 7 dní zaujali.

1. Po prečítaní knihy MAKE ma začala ešte viac zaujímať automatizácia procesov v biznise. Keďže neviem programovať, testujem zaujímavý nástroj Zapier. V ňom si vytvoríš takzvané „zaps”, čiže automatické úlohy rôznych aplikácií na základe určitých pravidiel. Príklad „zapu”, ktorý som si vytvoril ja: vždy, keď mi niekto vyplní formulár, tak nám príde notifikácia do Slacku.

2. Čítam parádnu knihu Atómové návyky. O vytváraní si návykov som už čítal 2-3 knihy, ale v tejto sa skoro v každej kapitole dozvedám niečo nové. Najviac ma zaujala zaujímavá technika „Skladania návykov”. Odporúča, aby sme si svoje návyky „vyskladali” jeden na druhý, najlepšie na také, ktoré už človek dodržiava. Takže, ak chceš každý deň spraviť 10 klikov, povedz si, že spravíš 10 klikov každé ráno po umytí zubov. A pokiaľ chceš začať každý deň meditovať, tak si povedz, že budeš 5 minút meditovať potom, ako skončíš s klikmi.

3. Peter Kukliš, s ktorým som mal rozhovor o dávaní spätnej vazby a komunikácií v dospelej firme, radí, aby manažéri pri dávaní feedbacku nevyužívali sendvičovú techniku. To je taká, že ak chceš niekoho za niečo zvoziť, tak to „obalíš” do dvoch pochvál. Pochváliš, skritizuješ, pochváliš.

4. Pre posielanie SEDMIČKY testujem nástroj ConvertKit. Je to veľmi známy tool pre e-mailový marketing a zatiaľ sa mi s ním pracuje výborne.

5. Iba pred pár dňami som zistil, že existujú kryptomeny, ktoré sú kryté zlatom. Vôbec neviem ako to všetko funguje, ale znamená to, že sa zlato „tokenizovalo” a môžeš do neho investovať vo forme kryptomeny. Veľmi zaujímavé. Viac o investovaní sa dozvieš v rozhovore s Rasom.

6. V utorok sme s našou českou firmou mali prvý pohovor s novými investormi a dnes nám potvrdili, že majú veľký záujem. Ide o Venture kapitálový fond. Viac prezradím neskôr, aby som to nezakríkol. 🙂

7. Do podcastu hľadám pomoc, ak poznáš niekoho, kto by sa na túto prácu hodil, budem vďačný za odporúčanie.


​Toľko odo mňa v prvej SEDMIČKE.

Vážim si, že si súčasťou skupiny ľudí, ktorí tento e-mail dostanú. 🙂 Zatiaľ vás je iba zopár, o to viac to pre mňa znamená.

Ďakujem za dôveru.

Peter Chodelka
 

Podnikám na internete a rád sa s vami podelím o svoje skúsenosti z biznisu. Či už z budovania siete Affial, predaju vlastných doplnkov stravy Blendea alebo prevádzkovania rôznych affiliate projektov, akým je napríklad Kombo. Ale v Podnicaste nebudete počúvať iba mňa, ale predovšetkým úžasných a šikovných slovenských podnikateľov. Naučte sa nové veci, inšpirujte sa a zmeňte tento svet aspoň o kúsok k lepšiemu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: