Poznáte najlepšie slovenské a české podcasty? | Podnicast

Poznáte najlepšie slovenské a české podcasty?

top slovenské podcasty

V predchádzajúcom článku sme si predstavili, ako počúvať podcasty, a ktoré aplikácie sú TOP na počúvanie podcastov. Keď to už máte teraz všetko v malíčku a obľúbenú appku máte stiahnutú v mobile, je čas poobzerať sa po nejakej inšpirácii.

Pripravili sme pre vás preto prehľad najlepších slovenských a českých podcastov, rozdelených na kategórie podľa ​zamerania. Pohodlne sa usaďte, začíname.


Podnikateľské podcasty

Podnicast s Petrom Chodelkom

Niežeby sme si o sebe chceli namýšľať, že Podnicast je bezpodmienečne ''Numero uno'' medzi slovenskými podnikateľskými podcastmi, ale predsa by sme asi mali začať tým naším 🙂

Podnicast vymyslel Peter Chodelka, internetový podnikateľ, ktorý prevádzkuje e-shopy, buduje affiliate projekty, predáva digitálne produkty a tvorí obsahové weby. Rozhodol sa začať s podcastom a ukázať zaujímavý pohľad na biznis, pretože je preňho do veľkej miery hra. 

Nová epizóda vychádza každý štvrtok, k dispozícii je aj textový prepis rozhovoru. Na interviews si pozýva zaujímavé osobnosti zo slovenskej biznis scény, ktoré odhaľujú svoje know-how. Nuda to rozhodne nie je, dozviete sa kopu inšpiratívnych myšlienok a určite sa do istej miery aj zabavíte 🙂

Špeciálnymi epizódami sú tzv. #mudrovačky, v ktorých Peťo odhaľuje konkrétne praktické tipy, ktoré dennodenne pri práci využíva, ktoré mu šetria čas, peniaze a pomáhajú dosahovať vyššie ciele v biznise.

Kde všade môžete počúvať podcast Podnicast?

Startitup podcast

Startitup.sk je portál o podnikaní, technológiách a predstavuje najmä akúsi štartovaciu čiaru pre mladých začínajúcich biznismenov. V podcaste, ktorý rozbehol minulý rok, si môžete vypočuť rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi z rôznych sfér - herci, influenceri, marketingoví riaditelia, právnici, travel blogeri...

Interviews sú pútavé, zaujímavé vďaka pozvaným hosťom, ale aj vďaka obsahu. No skôr sa dozviete informácie, ktoré vás prekvapia, o ktorých ste možno nevedeli a rozhodne môžu spríjemniť cestu do práce, ale veľa zákulisných biznis trikov nečakajte.

Startitup.sk začal s podcastom v novembri 2018 a každý týždeň vo štvrtok sa môžete tešiť na novú epizódu. 

K najzaujímavejším epizódam z dielne Startitup.sk rozhodne patrí rozhovor s Matejom ''Sajfom'' Cifrom alebo cestovateľkou bez miliónov na účte, Jankou Schweighoferovou, známou ako Travelhacker.

Súčasťou podcastu Startitup.sk je okrem pravidelných rozhovorov aj relácia Romana Naništu - Strik. Tá vám v 7-8 minútach zhrnie najzaujímavejšie informácií z online a social sveta, z webu Startitup.sk, pikošky a rôzne novinky.

Kde všade môžete počúvať Startitup.sk podcast?

Na rovinu o podnikaní

Na rovinu o podnikaní začalo písať svoj príbeh verejnými prednáškami, ktoré po celom Slovensku navštívilo vyše 1000 ľudí. Keďže o bol o prednášky vždy veľký záujem, rozhodli sa vysielať online pre všetkých. Za podcastom stojí spoločnosť Prosight Academy, ktorá vzdeláva širokú verejnosť o finančnej sfére.

V rozhovoroch sa preto môžete spoľahnúť na 100% praktické tipy z oblasti obchodu, poistenia, hypoték, marketingu či motivácie. Otázky moderátora sú vždy k téme, je zrejmé, že sa v každej téme orientuje a cíti doma a nie je to iba plytké rozprávanie o niečom. 

Nová epizóda vychádza každé 2 týždne. Dozviete sa napríklad, či je pre vás vhodnejšie založiť si s.r.o. alebo živnosť, ako budovať značku na YouTube alebo či je možné ozajstne podnikať už počas štúdia na škole.

Jediné mínus vidím hádam v štýle prezentácie. Na rovinu o podnikaní mi trošku pripomína verejnoprávne rozhlasové vysielanie, je vážne a v úvode máte pocit, akoby sa začínala rozhlasová inscenácia. Na druhej strane, aspoň vás nič nerozptyľuje pri nasávaní užitočných informácií, ktoré sa vám určite zídu pri budovaní vlastnej firmy.

Kde všade môžete počúvať podcast Na rovinu o podnikaní?

Apple podcasts

Apple Podcasts

Spotify

Spotify

Castbox

Castbox

RSS

RSS

Zlé peniaze, dobrý život

Podcast Zlé peniaze, dobrý život vznikol po vydaní knihy s názvom Zlé peniaze od Juraja Karpiša. Kniha je akýmsi sprievodcom krízou, dozviete sa v nej názory autora na to, kto zapríčinil finančnú krízu, či euro prežije alebo ako si užívať život aj napriek zlým peniazom. Juraj Karpiš už v roku 2007 upozorňoval na blížiacu sa krízu a po bankrote Grécka sa po roku 2010 zaradil medzi slovenských najuznávanejších odborníkov na krízu v Európe.

Je vám teda jasné, že rovnako tak aj podcast, Zlé peniaze, dobrý život, sa týka témy peňazí, ekonomiky, a podľa Juraja Karpiša, tiež snahy prežiť svoj život čo najlepšie na prvý pokus. Podcast je zrozumiteľný aj pre bežného človeka, ktorý sa príliš v bitcoinoch, blockchainoch, krypto-sektore nevyzná. Je však škoda je, že podcast má zatiaľ iba 5 epizód a od februára nevyšiel žiaden nový diel. Možno sa ešte prebudí k životu. Bolo by fajn dozvedieť sa viac o finančnej situácii aj prostredníctvom podcastov.

Kde všade môžete počúvať podcast Zlé peniaze, dobrý život?

Apple podcasts

Apple Podcasts

PodBean

Podbean

Breaker

Breaker

Castbox

Castbox

Overcast

Overcast

Spotify

Spotify

Stitcher

Stitcher

Google Podcasty

Google Podcasts

Anchor

Anchor

Pocket casts

Pocket Casts

Ecommerce Bridge

Ak hľadáte naozaj fundovaný podcast, z ktorého sa dozviete pravidelné novinky, detaily od známych úspešných podnikateľov, majiteľov eshopov či marketérov z ecommerce sveta, ste na správnej adrese. Ecommerce Bridge Štefana Polgáriho je podľa mňa jedným z najlepších slovenských biznis podcastov.

Rozhovory si môžete pozrieť aj vo forme videí a tematicky sa týkajú eshopov, SEO, vzdelávania, reklamy, B2B salesu, firemnej kultúre, brandu a mnoho iného. Zaručene sa dozviete konkrétne informácie, čísla, detaily. Menej znalí (ako napríklad ja 🙂 ) si možno budú niektoré termíny a výrazy googliť.

Ecommerce Bridge je však najlepšia cesta, ako sa niečo nové naučiť a získať inšpiráciu od najväčších mien zo slovenského ecommerce sveta. Odporúčam ho všetkými desiatimi, pretože sa toho od úspešných ľudí z praxe dozviete viac, ako z učebníc či kníh a navyše zábavnou formou.

Tip: Ak ste ešte nepočuli rozhovor so Štefanom Polgárim, ktorého sme mali v Podnicaste, rýchlo to napravte. Števo porozprával o prevádzkovaní affiliate siete, aj o budúcnosti affiliate marketingu všeobecne.

Kde všade môžete počúvať podcast Ecommerce Bridge?

Apple podcasts

Apple Podcasts

Pocket casts

YouTube

Google Podcasty

Google Podcasts

Spotify

Spotify

Breaker

Breaker

Websupport podcast

Podcast od WebSupport vás určite neunudí. Dám na to krk. Každý týždeň vychádza nová epizóda, v ktorej sú spovedaní zaujímaví a hodnotní hostia (nielen) z online priestoru. Rozhovory sa týkajú biznisu, marketingu a samozrejme, online sveta. Avšak vždy nielen prezradia užitočné know-how, inšpirujú a naučia vás niečo nové, sú aj veľmi ''počúvateľné'' a častokrát aj vtipné. 

Moderátor je vždy dobre pripravený, téme sa rozumie a nekĺže po povrchu. S podcastom od WebSupportu sa napríklad dozviete, ako monetizovať svoj Instagram účet, kde hľadať biznisové príležitosti, ako robiť správne marketing, či ako sa zamestnať v Google a mnoho mnoho ďalšieho. Za mňa palec hore.

Kde všade môžete počúvať podcast WebSupport?

Apple podcasts

Apple Podcasts

PodBean

Podbean

Soundcloud

Soundcloud

Castbox

Castbox

Marketing Backstage

Marketing backstage Kamila Aujeského je vlastne vlog, alebo online video show, ktorý zaujme asi najmä marketérov. Už názov napovedá, že je zameraný na marketing a reklamu. Kamil úspešne vedie svoju digitálnu agentúru samsiDigital a zároveň pôsobí ako Google Partners Trainer - teda ako jeden z 15 ľudí na Slovensku vzdeláva jednotlivcov a firmy v oblasti digitálneho marketingu. Nemusím vám teda hovoriť, že v každej jednej epizóde podcastu má čo povedať a dokonale sa vyzná.

Dokopy 23 dielov z Marketing backstage-u si môžete pozrieť na YouTube. Je fakt škoda, že Kamil nenatočil od decembra 2018 žiadny nový rozhovor. Každý diel má približne pol hodinku a vy získate biznisové a marketingové know-how napr. od CEO Martinusu, Refresheru či Gymbeamu veľmi uvoľnenou a vtipnou cestou. Získate 2v1 - užitočné tipy a triky zabalené do veľmi príjemného ''streetstylového'' štýlu.

Kde všade môžete počúvať podcast Marketing Backstage?

Apple podcasts

Apple Podcasts

YouTube

YouTube

Breaker

Breaker

Castbox

Castbox

Overcast

Overcast

Spotify

Spotify

Google Podcasty

Google Podcasts

Anchor

Anchor

Pocket casts

Pocket Casts

Insight

Podcast Insight - business & marketing show mi štýlom a formou pripomína predchádzajúci Marketing Backstage. Stojí na za ním digitálna marketingová agentúra Hype na čele s Marekom Didákom, ktorý zastáva rolu moderátora. V 20 minútových epizódach sa dozviete cenné know-how, insighty aj pikošky zo života slovenských podnikateľov, marketérov a influencerov.

Rozhovory sú veľmi cool, moderné, živé, nemáte pocit, že počúvate niečo ''vzdelávacie'', pritom sa veľa dozviete. Nie sú tvorené nasilu a zabavia, ale zároveň sa naozaj týkajú podnikania. Nedozviete sa síce príliš o konkrétnych číslach, skôr vám jednotliví hostia priblížia kreatívnu stránku ich práce. Každá epizóda je natočená vo forme videa, môžete si ich teda pozrieť aj priamo na YouTube.

Škoda je, že už nevznikajú nové interviews, s nahrávaním rozhovorov Insight nateraz skončil v novembri minulého roku. Avšak Hype kažý mesiac pokračuje so svojim digital podcastom vo forme krátkych #DigiNews, v ktorých Marek vždy zhrnie najdôležitejšie udalosti z online sveta za uplynulý mesiac.

Tip: Počuli ste už rozhovor s Marekom Didákom na Podnicast? Dozviete sa, ako vznikla agentúra Hype, kto sú členovia jej tímu, prečo prišla o prvého veľkého klienta a ako sa znovu postavila na nohy, aj kam podľa Mareka smeruje online marketing. 

Kde všade môžete počúvať podcast Insight?

Apple podcasts

Apple Podcasts

YouTube

YouTube

Castbox

Castbox

PodBean

Overcast

24 hodín na úspech

24 hodín na úspech je podcast, ktorý by som zaradila do špeciálnej kategórie v tomto prehľade. Pôsobí na mňa najmä motivačne, pričom správna motivácia je pri dosahovaní cieľov veľmi dôležitá. Podcastom vás sprevádzajú dvaja moderátori - Bernard Koprna a Jaroslav Sedlák. 

Seriál má aktuálne 14 epizód, jedna epizóda je rozhovor s mentálnym koučom a zvyšné sú zdieľania overených marketingových tipov a stratégií autorov podcastu. Dozviete sa napríklad, ako prekonať strach pri podnikaní, prečo je dôležité do seba investovať alebo ako si správne stanovovať ciele.

Kde všade môžete počúvať podcast 24 hodín na úspech?

Apple podcasts

Apple Podcasts

Soundcloud

Soundcloud

Spotify

Spotify

Na vlně podikání

Na vlně podnikání je najlepšie hodnoteným českým podnikateľským podcastom z dielne Dana Tržila, a ani sa nečudujeme. Dan je česká podcastová jednotka. V 15-20 minútových epizódach spovedá úspešných českých podnikateľov, freelancerov či manažérov, ktorí sa delia o svoje biznisové know-how.

Rozhovory sú veľmi zaujímavé, k veci, žiadne omáčky. Dozviete sa mnoho praktických tipov a rád, ktoré môžete využiť vo vlastnom podnikaní. Zároveň môžete na webstránke podcastu položiť otázku niektorému z budúcich hosťov, ktorá vás zaujíma.

Kde všade môžete počúvať podcast Na vlně podnikání?


Vzdelávacie podcasty

Podcast V ženskom rode

Už názov V ženskom rode napovedá, že podcast sa bude týkať nežnejšieho pohlavia. Podcastom vás sprevádza Katka Strýčková, ktorá v rozhovoroch prezentuje ženskú tvorbu, prácu, silu, lásku a nádej. Jej hosťami sú ženy, ktoré sú úspešné, inšpirujúce, múdre a často aj verejne známe. Pred mikrofónom sa jej už objavili mená ako Iveta Radičová, Magda Vášáryová, Zuzana Kovačič Hanzelová a iné. Podcast sa dotýka tém, ktoré stojí za to si vypočuť a popremýšľať o nich. 

Kde všade môžete počúvať podcast V ženskom rode?

Podcast The Buca Talks

Martina Bucková a.k.a. Buca je copywriterka, podnikateľka a kreatívna činorodá duša. A je to teda počuť aj z jej podcastu The Buca Talks. Hovorí, že chce svojím podcastom ľudí opäť naučiť počúvať a smiať sa. A podľa mňa sa budete veľa smiať 🙂 V rozhovoroch už vyspovedala kopu ľudí o láske, sebarozvoji, motivácii, športe, výžive, podnikaní, sexe. Maťa verí, že v Buca Talks nájdete to "reálno" ktoré sa dnes už veľmi ťažko hľadá. Okrem rozhovorov sú veľmi obľúbené aj jej monologické ''Nedeľné omše''. Tento podcast je prudko návykový.

Kde všade môžete počúvať podcast The Buca Talks?

Podcast Všesvet

Všesvet je týždenný cestovateľský podcast denníka SME, ktorý vychádza každý utorok. Moderátori si vždy pozývajú rôznych hostí, ktorí sa s poslucháčmi delia o zaujímavé detaily o krajine, ktorú precestovali. Rozhovory sú pútavé, informačne nasýtené, ale zároveň plné rozličných pikošiek. Ak sa chystáte do Laosu, Honkgongu, Miami, na Nový Zéland, určite si Všesvet pustite, nech načerpáte tipy a triky pred cestou.

Kde všade môžete počúvať podcast Všesvet?

Zaži_SK podcast

Nakoľko je už spomínaný podcast z dielne denníka SME Všesvet veľmi úspešný, tvorcovia sa rozhodli venovať špeciálny podcast aj Slovensku - ZAŽI_SK. Vyšiel iba nedávno, zatiaľ má zopár epizód ale ak sa chcete inšpirovať, ktoré miesta na Slovensku navštíviť, ste na správnej adrese. Dozviete sa tipy, kam zobrať deti na výlet, neobjavené atrakcie, ktoré musíte zažiť alebo ako spoznať naše UNESCO pamiatky trochu inak.

Kde všade môžete počúvať podcast ZAŽI_SK?


Spravodajstvo a politika

Dobré ráno- podcast denníka SME

Dobré ráno sa pýši titulom prvého denného spravodajského podcastu na Slovensku. Pochádza z dielne denníka SME. Každý pracovný deň vždy ráno vychádza nový diel, v ktorom sú v skratke zhrnuté najdôležitejšie udalosti dňa. Podcast má vyslovene spravodajský charakter, okrem najdôležitejších správ z domova a zo sveta sa dozviete o aj o počasí či meninových oslávencoch. Redaktori SME sa okrem toho každý deň venujú aj jednej zaujímavej téme z oblasti politiky, ekonomiky či zdravia formou rozhovoru. Podcasty majú v priemere dĺžku 15-20 minút a sú skvelou náhradou klasických televíznych či tlačených novín. 

Kde všade môžete počúvať podcast Dobré ráno?

Index - Týždenný podcast denníka SME

Index je ďalším podcastom z dielne denníka SME. Tentokrát ide o týždenný podcast o ekonomike a podnikaní na Slovensku a vo svete. Každý štvrtok pribudne nový diel, v ktorom sa rozoberajú dôležité správy vo forme rozhovorov s podnikateľmi, analytikmi a inými hosťami, ktorí rozumejú ekonomike a financiám. Epizódy Indexu majú približne 30 minút a dozviete sa nielen najdôležitejšie udalosti, ale zároveň aj pohľad odborníkov na ne.

Kde všade môžete počúvať podcast Index?

Podcast Denníka N

Denník N iba nedávno spustil svoj nový podcast. Vydáva rôzne epizódy vo formátoch ako čítanie kíh, diskusie, najlepšie články týždňa a Newsfilter. Práve v Newsfilteri ponúka každodenné zhrnutie aktuálnych správ v približne desiatich minútach. Newsfilter vychádza šesťkrát týždenne a ak si nemáte cez deň čas prečítať noviny, v tomto podcaste sa dozviete všetky potrebné aktuálne informácie.

Kde všade môžete počúvať podcast Denníka N?

Silný výber

Martin Jakubčo a Slavomír Olšovský pred necelým rokom začali tvorbu politicky zameraného podcastu Silný výber, ktorý tiež označujú ako ''politicast''. Venujú sa v ňom slovenskej a svetovej politickej scéne, kultúre, zaujímavým novinkám zo sveta. V každej epizóde spomínajú na pamätné udalosti predošlých rokov - výročia, úmrtia či narodenia známych ľudí, dôležité historické udalosti. Epizódy majú približne hodinu a vychádzajú každý týždeň.

Kde všade môžete počúvať podcast Silný výber?


Spoločnosť a kultúra

Podcast Mužom.sk

Podcast Mužom.sk patrí všetkým správnym charakterným mužom 21. storočia. Stojí za ním partička niekoľkých chlapov, ktorí prvotne v roku 2014 založili rovnomenný pánsky magazín, pretože vraj nenašli odpovede v klasických “pánskych časopisoch”. Nielen v magazíne, ale aj v podcaste, sa venujú témam, ktoré inšpirujú, nakopnú hlbšie premýšľanie či zážitkom, ktoré sami zažili na ceste k tomu stať sa mužmi. Niektoré epizódy sú monologické, niektoré vo forme rozhovoru, všetky sú zaujímavé. 

Kde všade môžete počúvať podcast Mužom.sk?

Proti proudu

Už spomínaný Dan Tržil, ktorý rozšíril podcasty v Českej republike a je tiež tvorcom podcastov pre spoločnosti ako RedBull či Česká spořitelna, produkuje okrem už spomínaného podcastu Na vlně podnikání aj ďalší s názvom Proti proudu

Venuje sa v ňom rozhovorom s inšpiratívnymi osobnosťami, ktoré plávajú proti prúdu a búrajú stereotypy. Sú to odborníci, ktorí vo svojich oboroch dosahujú vynikajúce výsledky, prezradia vlastné zvyky, motiváciu, know-how, a čomu tiež veria a čím sa v živote riadia. Epizódy majú dĺžku približne 1 hodinu a venujú sa témam ako vesmír, biohacking, kreativita, životný balans, veda, podnikanie, túžba zmeniť svet. Odporúčame.

Kde všade môžete počúvať podcast Proti proudu?

Podcast Tony Dúbravec

Tony Dúbravec je mladý bloger, cestovateľ, marketér, kreatívec a podcaster. Vo svojom podcaste Tony Dúbravec produkuje 3 formáty: BlogTalk - kde spovedá blogerov o ich práci, sociálnach sieťach, marketingu; Afterwork - rozhovory s kamarátom Máriom na rôzne témy, ktoré vedú pri drinku po práci; a „Mnohí sa pýtate“ – kde rieši otázky a odpovede ohľadom podnikania a marketingu. Vypočuť si tiež môžete audio verziu Tonyho vlastnej talkshow 10ka, ktorá je dostupná aj na YouTube.

Kde všade môžete počúvať Podcast Tony Dúbravec?


Humor

Jauuu PS: to bolelo

Podcast jaaau, PS: to bolelo je pre zmenu z iného súdka - venovaný ženám. Musím sa priznať, že milujem každú jednu epizódu a aj v prípade absolútne zlého dňa ma dokáže rozveseliť a uistiť sa, že nie som na tom najhoršie 🙂 Podcastom vás sprevádzajú známe komičky Peťa Polnišová a Eva (Evelyn) Kramerová, ktoré vedú klasickú babskú debatu o klasických babských témach týkajúcich sa mužov. Rozchody, bývalé priateľky, prečo vás ešte nepožiadal o ruku, kamoši s benefitmi... Ženy, ktoré ste zatiaľ neprišli na chuť žiadnemu podcastu, jauuu, PS: to bolelo je skvelá voľba, kde začať, keď sa chcete poriadne nasmiať.

Kde všade môžete počúvať podcast jauuu, PS: to bolelo?

Joe Trendy podcast

Joe Trendy je dnes veľmi známy stand-up komik, ktorého môžete poznať zo stand-up comedy Silné reči. Na YouTube má vlastnú reláciu Joe Trendy Show a pravidelne vystupuje aj v youtubovom formáte Debilné vtipy. Vyštudoval právo, ktorému sa 5 rokov aj venoval a dnes radšej baví celé Slovensko. Do svojho podcastu Joe Trendy si pozýva známe osobnosti, bavia sa o živote, práci, ale vo veľmi vtipnom formáte. Dobrá, nenútená oddychovka.

Kde všade môžete počúvať Joe Trendy podcast?

Lužifčák podcast

Podcast Lužifčák je dielom komikov Gaba Žifčáka a Jakuba Lužinu, ktorých možno poznáte napríklad zo stand-up comedy Silné reči. Epizódy môžete nielen počúvať, ale aj sledovať na YouTube. Pozývajú si na rozhovory rôznych komikov, ale aj napríklad osobnosti ako Sajfa, Zuzana Kovačič Hanzelová, youtuber Selassie a iných. Pri počúvaní Lužifčáka máte pocit, že ste si zapli nejakú bizarnú komédiu, ale celé je to prirodzené, veľmi vtipné, veľa sa dozviete a ešte viac sa nasmejete. Fakt super.

Kde všade môžete počúvať podcast Lužifčák?

Brocast

Ak hľadáte podcast, ktorý vás bude baviť napríklad pri nekonečných cestách v aute, v zápchach, či dlhých prechádzkach - určite odporúčam český Brocast. Podcast dvoch bratov Adama a Tomáša je podľa mňa jedným z najlepších - čo sa obsahu aj kvality zvuku týka - v Československu.

Epizódy sú vo forme rozhovorov so zaujímavými ľuďmi, ktorí majú rozhodne čo povedať. Väčšinou trvajú dve hodiny a viac a stihnú tak prebrať všeličo vo veľmi uvoľnenom, priateľskom a vtipnom duchu. Pozvanie už prijal napríklad známy Kazma či už spomínaný podcaster Dan Tržil.

Kde všade môžete počúvať podcast Brocast?


Vedecké

Podcast Zoom

Zoom je týždenný vedecký podcast denníka SME a Rádia_FM. Prináša každý týždeň nové správy zo sveta vedy, vedeckých osobností a objavov, zo sveta astronómie, biológie a medicíny a iných oblastí. Každá epizóda má približne 10-12 minút a je nabitá rôznymi novinkami. Vôbec sa netreba báť, že by ste sa náhodou nudili. Témy sú veľmi zaujímavé a hneď chytia vašu pozornosť. Keď je vám téma vesmíru, hviezd, umelej inteligencie, medicínskych objavov blízka, vrele odporúčam Zoom.

Kde všade môžete počúvať podcast Zoom?

Pseudocast

Pseudocast, ktorý vznikol už v roku 2011 sa zaoberá skepticizmom, vedeckou metódou a prináša novinky zo sveta vedy a techniky, z histórie, archeológie či genetiky. Autori v epizódach, ktoré majú väčšinou približne 45 minút, skepticky rozoberajú rôzne mýty, ktoré kolujú medzi ľuďmi. Zaručené prípravky proti chorobám, konšpiračné teórie, alebo aj veľmi nepravdepodobné udalosti – napr. ako UFO unieslo farmára.

Nová epizóda vychádza každý týždeň. Pseudocast sa o rok neskôr rozrástol aj o menej formálny blog.

Kde všade môžete počúvať podcast Pseudocast?


Šport a výživa

The Powerlogy Podcast

Dušana Plichta je Founder &CEO Powerlogy, konceptu funkčných potravín čistej chuti, ktorý si získal veľkú obľubu. V septembri 2019 sa Dušan rozhodol rozbehnúť The Powerlogy Podcast, ktorým chce zdieľať know-how a inšpirácie úspešných ľudí o životospráve, manažmente energie, nastavení mysle,  práci s emóciami, o mindfullness. Epizódy majú dĺžku niečo cez hodinu a sú vo forme rozhovorov. 

Kde všade môžete počúvať podcast The Powerlogy Podcast?

Zlatoš Family Podcast

Vlado spolu s manželkou Tinou tvoria Zlatoš Family. Sú rodičmi, športovcami, trénermi a expertmi na optimálnu výživu a funkčnú kondíciu. Zlatošovci sú tiež autormi rôznych kníh, online kurzov, píšu blog a zároveň od roku 2016 tvoria Zlatoš Family Podcast. V podcaste sa zameriavajú na zdravú životosprávu detí i dospelých, rôzne druhy športu, duševné zdravie, výkonnosť, kvalitu života.

Kde všade môžete počúvať podcast Zlatoš Family Podcast?


Osobný rozvoj

Nastavenie mysle

Dávid Hanc pomáha ľuďom osobnostne rásť, koučuje, točí videá, píše články, pripravuje online kurzy, tetuje a dokonca aj vlastní tatérske štúdio a Školu tetovania. V neposlednom rade tvorí motivačný podcast Nastavenie mysle. Dávid verí, že osobnostný rast začína v nastavení mysle a ak si ju správne nastavíte, budete schopní rásť. Epizódy podcastu sú kratučké, majú do 10 minút a vychádzajú takmer každý deň. Ako prestať fajčiť, ako mať okamžite lepší život, ako sa dostať zo smútku, či tajomstvo motivácie, ako schudnúť - aj takýchto tém sa Dávid v Nastavení mysle dotýka.

Kde všade môžete počúvať podcast Nastavenie mysle?


Pozrite si prehľad všetkých slovenských a českých podcastov 

na jednom mieste.

Nenašli ste v zozname svoj podcast alebo slovenský či český podcast, ktorý počúvate? Napíšte nám na peter@podnicast.com.