7. SEDMIČKA: Bezvýznamné nápady a mojich 5 silných stránok

7. SEDMIČKA (odoslaná 11.6.2020): Bezvýznamné nápady, Dominik Hašek a mojich 5 najsilnejších stránok

   F

Vo štvrtok sme rozoslali už 36. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať ten najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!

sedmicka 7

Štatistika šiestej SEDMIČKY.

 

Predmet e-mailu: [7. SEDMIČKA]: bezvýznamné nápady, balans, Dominik Hašek, The Last Dance a mojich 5 najsilnejších stránok

Odoslané: 11.6.2020

 

Prajem krásny večer a verím, že máš za sebou super produktívny deň. Už len tá SEDMIČKA chýba, však? 🙂

Tak teda poďme na to!

1. Ešte pred koronou som sa rozprával s jedným chalanom o jeho „super nápade na nový biznis“. Chalan mi nechcel tento jeho „super nápad“ prezradiť. Že mi to ukáže, až keď to bude vonku. Lebo však ja by som mu ten nápad určite ukradol… (no dobre, to nepovedal, ale skoro). Čo viem, tak ten chalan doteraz žiadny nový biznis nerozbehol. Neboj sa zdieľať svoje nápady s ostatnými. Pýtaj sa, rozprávaj sa, vypočuj si kritiku. Ale hlavne si treba zapamätať, že Nápady sa násobia, len ak su realizované.“ (z knižky Čokoľvek chcete od autora Dereka Siversa)

2. Čítam knihu o líderstve s názvom Dichotomy of LeadershipAutormi sú bývalí americkí vojaci z tímu SEALS, takže niektoré príbehy z knihy stoja fakt za to. Na začiatku je celá časť knihy venovaná jednej dôležitej veci v živote aj v podnikaní a tou je balans. Balans medzi prácou a odpočinkom. Balans v športe. Balans v biznise. Balans vo vzťahoch. Balans v živote. Netreba to s ničím preháňať. 🙂

3. Po dlhšej dobe som počúval niekoľko rôznych podcastov a najviac ma zaujal rozhovor s bývalým NHL hokejistom Dominikom Haškom. Rozhovor spravili v českom Forbes a veľmi ma bavil. 🙂 Dominik v ňom rozpráva o budovaní svojho biznisu s vlastnou značkou nápojov Smarty. Tiež povie niečo o tom, prečo skrachovala jeho druhá firma Dominator a koľko zarobil v NHL. Odporúčam.

4. Hovorí ti niečo Gallup CliftonStrengths? Je to dotazník pre zistenie tvojich silných stránok. Musím povedať, že tie výsledky z neho sú fakt presné. Mne vyšlo, že som 1. Strategický, 2. Učiaci sa, 3. Input (neviem presný preklad, ale je to „túžba hromadiť informácie“), 4. Futuristický a 5. Zodpovedný. Ako mám s týmito silnými stránkami pracovať mi vysvetlila koučka Katka Medvecová Plichtová v dnešnom rozhovore.

5. Musím sa znovu podeliť o super seriál na Netflixe, ktorému som venoval niekoľko upršaných večerov posledných pár dní. Seriál, alebo skôr dokument, ktorý mapuje život basketbalovej legendy Michaela Jordana sa volá The Last Dance a je p-e-r-f-e-k-t-n-ý. Ukazuje húževnatosť a vytrvalosť jedného z najväčších športovcov v histórií športu vôbec. Je úplne jedno, či si športový fanúšik, alebo nie, toto si proste musíš pozrieť. Na ČSFD to je dokonca na 3. mieste v rebríčku Najlepšie seriály. Zaslúžene.

6. Po veeeeeľmi dlhej dobe som mal live webinár. O tom, ako hodnotiť internetové projekty a za koľko ich následne predať. Webinár je určený skôr začiatočníkom a mám na neho dobré spätné ohlasy. Záznam webinára nájdeš tu. Webinár som mal mať s Milanom Pichlíkom, ktorý ale deň pred tým skončil v nemocnici. Nie je to nič vážne, ale webinár som musel nakoniec moderovať sám. A musím sa priznať, že som mal po dlhej dobe trému, ktorá ale o pár minút opadla. 🙂 Veď pozri webinár a daj feedback.

7. Šimonka, nová posila Podnicastu, uverejnila na webe svoj prvý rozhovor s majiteľkou FeFe Café Petrou Malovcovou. Petra v rozhovore napríklad prezradila, aký mala prepad tržieb počas koronakrízy alebo aké museli spraviť kvôli kríze opatrenia. Daj vedieť, čo na článok hovoríš.

O týždeň som tu zas, dovtedy sa maj krásne a keď sa ma budeš chcieť čokoľvek opýtať, kontakt na mňa máš.

 

Peter Chodelka

Šimona Tomková
 

Študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pracovala na pozícii junior redaktorky Trnavského rádia a RTVS. Svoju záľubu v písaní či grafike využíva aj pri práci v Podnicaste. Okrem toho je milovníčkou umenia každého druhu, rada športuje, šije a pozerá Priateľov.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: