5. SEDMIČKA: Reštaurácie, Google Keep a Čeky| Podnicast.com

5. SEDMIČKA (odoslaná 28.5.2020): Prvýkrát v reštaurácii, Google Keep a Marián Čekovský

   F

17. decembra 2020 sme rozoslali už 34. newsletter s názvom SEDMIČKA. Ak chceš každý týždeň dostávať ten najaktuálnejší, jednoducho sa prihlás na odber!

ssedmička

Štatistika piatej SEDMIČKY.

 

Predmet e-mailu: [5. SEDMIČKA]: prvýkrát v reštaurácii, Google Keep, pravidlo „commit first“, Marián Čekovský

Odoslané: 28.5.2020

 

Štvrtooooook, môj obľúbený deň.

Nielenže vychádza nová epizóda Podnicastu, ale je tu aj ďalšia super SEDMIČKA. A hlavne prichádza víkend, však? 🙂

Poďme na to!

 

​1. Minulý týždeň som bol prvýkrát od vypuknutia pandémie v reštaurácii. Bolo celkom zvláštne takmer po 3 mesiacoch sedieť pri stole a nechať sa obsluhovať. Neviem ako ty, ale ja som veľký milovník dobrého jedla a rád do dobrej reštaurácie občas zájdem. Preto som rád, že si už môžeme vychutnať dobré jedlo alebo kávičku na mnohých otvorených miestach po celom Slovensku.

2. Vieš, aký je môj proces tvorby tohto newslettera? Celý týždeň si zapisujem nápady do Google Keep, ktorý mám v telefóne ako aplikáciu. Následne za ten týždeň vyberiem a zhrniem 7 z nich v tomto e-mailI, ktorý čítaš, priamo v aplikácií Convertkit. Pre istotu ešte pošlem testovací e-mail Veronike, ktorá skontroluje moju gramatiku. Newsletter (tu sa nazýva že „Broadcast“) naplánujem na štvrtok večer a po odoslaní pozerám, koľko ľudí e-mail otvorí (Open Rate) a koľko z nich na niečo klikne (Click Rate).

3. Počúvam audioknihu Sell or Be Sold od Granta Cardoneho. Zatiaľ je na mňa dosť premotivovaná, ale myšlienky v nej sú pekné. Podelím sa s tebou o pravidlo, ktoré už dlhšie vo svojom podnikaní praktizujem a naučil ma ho práve Grant Cardone, ale v inej knižke. Pravidlo znie: „Commit First, figure it out later!“. Neviem, ako ho mám preložiť do slovenčiny, ale niečo ako „Ako prvé daj záväzok, ostatné zistíš neskôr“. Túto stratégiu som aplikoval aj pri spustení Podnicastu. Keď som si povedal, že na narodeniny spustím podcast, tak som ani nemal tušenia, ako mám taký podcast spraviť. Ale vedel som, že nech sa stane, čo sa stane, tak na narodeniny ho spustím. A tak sa aj stalo, aj keď tá cesta k prvej epizóde bola oveľa náročnejšia, ako som predpokladal (ale tak to už v živote býva).​

4. Posledné dni som sa dosť venoval aktívnemu predaju v našej affiliate sieti AFFIAL. Zháňam nové e-shopy, ktorým zvýšime predaje. Je to pre mňa veľmi zaujímavá skúsenosť, pri ktorej som sa zase naučil úplne nové veci. Pre celý proces využívame super CRM-ko Copper. Viem si tam sledovať, koho som oslovil, kedy sa mám pripomenúť (tzv. „follow-up“) a s kým som o čom diskutoval. Mám aj svoju mentorku Peťku, ktorá je výborná „salesáčka“ a s celým procesom získavania nových klientov mi pomáha. Vďaka.

5. Vieš, kto sú Toastmasters? Je to veľmi zaujímavý koncept klubov po celom svete, ktorý ťa naučí zlepšiť si rečnícke schopnosti na základe poskytovania spätnej väzby. Táto medzinárodná organizácia má po celom svete viac ako 350 000 členov a so spoluzakladateľom slovenského klubu Toastmasters, Andrejom Mažárym, som sa porozprával v dnešnom Podnicaste.

6. Ako pracuješ s heslami? Pamätáš si všetky heslá? Alebo ich máš niekde uložené? Prípadne si na tom podobne ako jeden môj dobrý kamarát, ktorý mal všetky heslá (aj od e-mailu) v Notepad súbore na ploche počítača? 🙂 Ja používam pre správu hesiel nástroj 1Password. Každému odporúčam využívať podobné „password manager tooly“ a nedržať heslá v hlave.

7. V nedeľu som pozeral SuperStar a Marián Čekovský tam povedal nádhernú myšlienku: „Pokora je hormón rastu.“ Zistil som, že túto krásnu vetu hovorieval vynikajúci slovenský sochár Ján Mathé. Veľmi sa s touto myšlienkou stotožňujem a sám sa snažím brať všetko v živote s maximálnou pokorou.

Za mňa všetko, prajem ti ešte krásny zvyšok dňa a budúci štvrtok som tu opäť.

 

Peter Chodelka

Šimona Tomková
 

Študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pracovala na pozícii junior redaktorky Trnavského rádia a RTVS. Svoju záľubu v písaní či grafike využíva aj pri práci v Podnicaste. Okrem toho je milovníčkou umenia každého druhu, rada športuje, šije a pozerá Priateľov.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: