212. Igor Patráš (twd): O kočikárni, z ktorej sa stal miliónový biznis | Podnicast.com

212. Igor Patráš (twd): O kočikárni, z ktorej sa stal miliónový biznis

Igor Patráš je riaditeľ rodinnej firmy twd, ktorá spolupracuje s renomovanými svetovými výrobcami a vytvára podmienky na to, aby mali nábytkárske a stolárske firmy k dispozícii také materiály, aké má ich konkurencia inde vo svete.

Sponzorom dnešnej epizódy sú tie najkvalitnejšie superpotraviny značky Blendea.

Kurkuma, Maca, Moringa, Guarana a veľa iných doplnkov stravy v bio kvalite a bez zbytočných umelín. Peťo Chodelka špeciálne odporúča Blendea SUPERGREENS, ktoré užíva každé ráno už niekoľko rokov. Zmes štyroch zelených superpotravín – zelený jačmeň, chlorella, mladá pšenica a spirulina, ktoré majú blahodárne účinky na trávenie a imunitu.

Ak chcete vyskúšať SUPERGREENS, kliknite na Blendea.cz a využite časovo obmedzenú akciu 1+1.

V tejto epizóde Podnicastu sa dozviete:

  • Aké boli Igorove začiatky, ako podnikateľa?
  • Ako prebiehala výstavba priestorov a jej financovanie?
  • Čo znamená byť riaditeľom rodinnej firmy?
  • Ako vyzerala generačná výmena?
  • Aká je ďalšia vízia značky twd?

Najdôležitejšie odkazy

Vedeli by ste nám popísať začiatky, kedy firma fungovala ešte v prenajatých priestoroch?  

Firma začínala s prevádzkovým kapitálom v dnešnom ekvivalente tisíc eur. Táto čiastka vtedy predstavovala jedinú moju hotovosť. Bolo to v roku 1993, kedy nebola žiadna možnosť dostať sa k nejakým úverovým prostriedkom, firma nikdy neprivatizovala, takže sme museli nájsť riešenie, ako firmu rozbehnúť. Všetko, čo sa vybudovalo a vytvorilo je výsledkom činnosti a šikovnosti ľudí pracujúcich vo firme.

Aký to bol pocit, keď ste sa rozhodli pre výstavbu vlastných priestorov?

Vlastné priestory boli v histórií firmy najväčším investičným zámerom. Kľúčom bolo mať zabezpečenú využiteľnosť priestorov a ich návratnosť a samozrejme dôveru banky. Priestory sme postavili presne podľa svojich potrieb a možností a ukázalo sa, že to bolo veľmi dobré rozhodnutie.

Kde všade môžete počúvať Podnicast?

Peter Chodelka a Igor Patráš

Zdroj: Podnicast (vľavo Peter Chodelka, vpravo Igor Patráš)

Miroslava Oravec
 

Som veľkým fanúšikom podcastov, preto ma veľmi teší spolupracovať s Peťom Chodelkom a jeho podnikateľským podcastom Podnicast. V Podnicaste zodpovedám za to, aby si poslucháči mohli nájsť každý štvrtok novú epizódu na svojich obľúbených platformách. Textové a vizuálne spracovanie obsahu je teda mojou parketou. A pozitívna spätná väzba našich hostí, zasa mojou motiváciou. Okrem toho sa venujem osvetovej a vzdelávacej činnosti v oblasti prevencie ženského zdravia.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: