206. Mário Roženský (SupportBox): O desaťmiliónovej SaaS aplikácií a dlhej ceste za úspechom | Podnicast.com

206. Mário Roženský (SupportBox): O desaťmiliónovej SaaS aplikácií a dlhej ceste za úspechom

Mário Roženský je expert v oblasti nastavovania špičkovej zákazníckej podpory a zakladateľ SupportBoxu, helpdeskového nástroja pre e-shopy. Je autorom knihy a organizátorom vzdelávacích aktivít, prostredníctvom ktorých pomáha firmám zlepšiť kvalitu starostlivosti o zákazníkov.


Sponzorom dnešnej epizódy je Tony Dúbravec s jeho nadupaným školením Ako rozumieť sociálnym sieťam. Videli sme záznam školenia a musíme povedať, že Tony veľmi prakticky ukazuje ako využiť sociálne siete pre rast biznisu. Na školení sa dozviete tipy pre tvorbu obsahu, ako spolupracovať s influencermi a prečo nepodliehať za každú cenu krátkodobým trendom. Najbližšie školenie sa koná 27. januára v Bratislave a vy ho môžete mať s 20% zľavou. Stačí do poznámky zadať kód PODNICAST20. 

Povedal by si nám, čo sa firme za tých osem rokov existencie podarilo? Možno nejaké čísla, koľko máte klientov, aký veľký je váš tím?

Čísla nezverejňujeme, ale môžem urobiť výnimku. Aktuálne SupportBox používa každomesačne 500 firiem. Každý deň tisíce operátorov vybavuje cez náš softvér požiadavky svojich zákazníkov. Mesačne je to okolo 4 miliónov vybavených požiadaviek. To znamená, že 4 milióny zákazníkov mesačne môže dokončiť svoju objednávku vďaka zákazníckemu servisu. V tíme nás je momentálne 11 a sme plne „remote“. Tento typ spolupráce nám maximálne vyhovuje a funguje nám to spolu veľmi dobre.

Aká je vízia firmy?

Moja osobná vízia je zlepšiť zákaznícku podporu u 10 000 firiem v ČR a SR. Pôvodne to bolo 1000, no vďaka konferenciám a školeniam, ktoré organizujeme, sa nám to podarilo posunúť.  Najnovšie som napísal a vydal knihu, kde som zhrnul všetky informácie a znalosti, ktoré som nadobudol za predchádzajúcich 8 rokov. Kniha sa predáva celkom dobre, takže túto víziu sa nám darí postupne napĺňať. No a víziou SupportBoxu ako takého, je pomáhať ľuďom na zákazníckej podpore, aby boli efektívnejší.

V dnešnej 206. epizóde Podnicastu sa dozviete:

 • Aké boli Máriove začiatky a čo všetko predchádzalo vzniku aplikácie SupportBox?
 • Prečo práve zákaznícka podpora?
 • Čo sa podarilo firme za 8 rokov existencie?
 • Z akých ľudí sa skladá Máriov tím?
 • Ako firma získava nových klientov a akým spôsobom priorizuje ich požiadavky?
 • Aká je vízia firmy?
 • Čo je najťažšie na budovaní SaaS biznisu?
 • Aký najväčší fail, ale aj úspech SupportBox zažil?
 • Akým spôsobom sa Mário snaží neustále zlepšovať a napredovať?

Inšpirácie na knihy, ktoré v epizóde spomíname:

 • Když nemůžeš, přidej (Brendon Burchard) - nájdete ju napr. aj tu

Kde všade môžete počúvať Podnicast?

Najdôležitejšie odkazy

 • Viac o Máriovi, jeho knihe, školeniach a SupportBoxe nájdete na tomto odkaze
Mário Roženský, Peter Chodelka

Zdroj: Podnicast                                            (vľavo Peter Chodelka, vpravo Mário Roženský)                                     

Miroslava Oravec
 

Po šiestich rokoch v korporátnom prostredí som sa rozhodla pre zmenu. Momentálne sa venujem najmä vlastnému projektu zameranému na osvetovú a vzdelávaciu činnosť v oblasti prevencie ženského zdravia. Táto činnosť ma priviedla k tomu, že som sa začala vzdelávať aj v oblasti marketingu, mám vlastný web a tvorím obsah na sociálne siete. Práca pre Podnicast ma veľmi teší. Som rada, že môžem pomáhať so šírením skvelých myšlienok od inšpiratívnych ľudí.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: