255. Ján Uriga: Spätné zrkadlo a tachometer firmy. Desať pilierov naštartovania výkonu biznisu 2/2 | Podnicast.com

255. Ján Uriga: Spätné zrkadlo a tachometer firmy. Desať pilierov naštartovania výkonu biznisu 2/2 

Dnes vám prinášame druhý diel s inovačným stratégom Jánom Urigom. V tejto časti sa spolu pozrieme na konkrétne príklady implementácie jednotlivých pilierov a ich dôležitosť. Viac o desiatich pilieroch výkonnosti firmy si môžete prečítať na podnicast.com/program.

Tato epizóda Podnicastu vznikla v podcastovom štúdiu Brept.

Ján získal titul PhD. v Inštitúte experimentálnej psychológie SAV, kde sa venoval štúdiu sociálnej inteligencie a faktorov rozhodovania lídrov. Počas uplynulých 20 rokov pôsobil ako výskumník, vedúci pracovník verejnej služby na bratislavskom mestskom úrade, HR manažér v globálnej IT spoločnosti a posledných 14 rokov pôsobil ako "game changer" pre globálnych klientov Deloitte a PwC. Medzi jeho posledné úlohy patrila vedúca úloha v PwC Experience Centre pre strednú a východnú Európu. Vďaka dlhoročným skúsenostiam dnes vystupuje na konferenciách, je mentorom, koučom, osobným poradcom a cteným porotcom Global & European Customer Centricity a Company Resilience Awards.

Za jeho prácu hovoria aj vybrané referencie, k spoločnostiam patrí napríklad Lego, Red Bull, Generali, Pilsner Urquell, Tatra banka, Ministerstvo zdravotníctva a mnohé iné.

Koľko vašich klientov by bolo ochotných si vytetovať vašu značku firmy?

Ján Uriga (Zdroj: www.itapa.sk)

V TEJTO EPIZÓDE PODNICASTU SA DOZVIETE


  • Ako funguje tzv. snímka dňa?

  • Čo je kognitívna disonancia, ako sa využíva?

  • Prečo Apple dokáže predávať helikoptéry?

  • Konkrétne príklady fungovania výkonnosti (Rohlík, Foodora, Airbnb, Coca-cola, Oura a iné)Ako môže vedúci pracovník skvalitniť procesy vo firme?

Akonáhle je človek v exekutívnej pozícii, nemôže robiť len jednu vec. Musí mať dotyk so samotným biznisom. Napríklad zabaliť nejaké produkty, počúvať ľudí alebo len písať články na LinkedIn. Práve, keď je tam dotyk, tá služba sa skvalitňuje.

Čo sa má pýtať majiteľ/podnikateľ, ak chce zistiť či má ešte nejaké medzery?

Je služba alebo produkt odlíšiteľný? Vodu môžeme predávať my, ale aj iný podnik. Odlíšiť sa môže napríklad tým, že tá voda bude pripravená či vychladená v tom čase, kedy tam zhruba zákazník chodí. Produkt tiež môže prísť domov automaticky, bez objednávania ako predplatné časopisu.

O čom by mal byť dobrý produkt?

Cieľom by malo byť tvorenie hodnotného biznisu, produkt by teda mal byť relevantný, kvalitný a škálovateľný.

Viac o 10 pilieroch zvýšenia výkonnosti sa dozviete v 255. epizóde Podnicastu.

Baví vás Podnicast?

Staňte sa členom Podnicast KLUBU a odomknite si prémiový obsah! 🔑

NAJDÔLEŽITEJŠIE ODKAZY

Peťo Chodelka & Ján Uriga (Zdroj: Podnicast)

Kde všade môžete počúvať Podnicast?

Eunika Blažová
 

Som študentkou masmediálnej komunikácie v Trnave. Zameriavam sa hlavne na copywriting a kreatívnu produkciu prakticky čohokoľvek.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: