257. Jozef Krška (Mundos Investments): Prečo investovať do pre-seed startupov? Úspešné príbehy Zoberma, Fish Delish či Coinless.tips | Podnicast.com

257. Jozef Krška (Mundos Investments): Prečo investovať do pre-seed startupov? Úspešné príbehy Zoberma, Fish Delish či Coinless.tips

Naším dnešným hosťom je Jozef Krška, jeho začiatky vo finančných fondoch sa postupne vyvinuli do založenia Mundos Investments. Poskytujú projektový a finančný manažment pre startupy, pomáhajú najmä pre-seed startupom a firmám s víziou expanzie. 

Mundos Investments má holistický prístup ku všetkým aspektom projektu a ponúka komplexnú podporu zameranú na dlhodobý úspech. Ich dlhodobým cieľom je pretransformovanie firmy na investičný fond.


Táto epizóda Podnicastu vznikla v podcastovom štúdiu Brept

Tento rozhovor bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou Mundos Investments.

Vôbec Vám netreba nejaký unikátny produkt, ktorý na trhu ešte nie je.

 Stačí s overeným konceptom na overenom trhu nájsť chybu a unikátne ju vyriešiť.

Jozef Krška (Zdroj: Podnicast)

V TEJTO EPIZÓDE PODNICASTU SA DOZVIETE


  • Do akej miery a koľko investuje Mundos Investments do startupov
  • Ako funguje proces spolupráce
  • Konkrétne príklady startupov
  • Začiatky firiem Zoberma, Fish Delish či Coinless.tipsČo je úlohou Mundos Investments?

Pre startupy riešime nastavenie finančných procesov, sales, projektový manažment, marketing a vlastne všetky aspekty projektu či už priamo alebo s externými spolupracovníkmi. 

Ako zvládajú founderi prechod zo samostatnosti na tímovú prácu?

Záleží na povahe človeka, zvyknúť si na delegovanie úloh a prácu v tíme je zložité. Máme však spoločnú a nemennú víziu, pozeráme sa na všetky projekty z dlhodobého hľadiska. Dôležité sú aj všeobecné súvislosti. Kontext celého projektu je to, čo najviac uniká zakladateľom.

Aké ďalšie startupy vyhľadávate?

Projekty s potenciálom expanzie, väčšina online a digitálnych aplikácii sú segmentom, v ktorom vidíme potenciál. Škálovateľné produkty sú ľahšie prenosné na iné trhy. Hľadáme tiež synergiu, pri dohode s Mundos Investments vieme ponúknuť dva trhy, Slovensko a Chorvátsko. To ponúkame začínajúcim ale aj zabehnutým firmám.

Viac o Mundos Investments sa dozviete v 257. epizóde Podnicastu.

Baví vás Podnicast?

Staňte sa členom Podnicast KLUBU a odomknite si prémiový obsah! 🔑

NAJDÔLEŽITEJŠIE ODKAZY

Peťo Chodelka & Jozef Krška (Zdroj: Podnicast)

Kde všade môžete počúvať Podnicast?

Eunika Blažová
 

Som študentkou masmediálnej komunikácie v Trnave. Zameriavam sa hlavne na copywriting a kreatívnu produkciu prakticky čohokoľvek.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: