205. Dominik Orfánus (ChernobylX): O výletoch do Černobyľu a EOS | Podnicast.com

205. Dominik Orfánus (ChernobylX): O výletoch do Černobyľu a EOS

Dominik Orfánus je zakladateľ zážitkovej cestovnej agentúry ChernobylX a implementátor systému EOS. Turistov okrem Černobyľu vodí aj do iných netradičných destinácií, ako napr. Fukušima alebo Severná Kórea. Prostredníctvom systému EOS pomáha aj ďalším firmám rásť a ísť za svojimi víziami bez frustrácie.


Sponzorom dnešnej epizódy je Tony Dúbravec s jeho nadupaným školením Ako rozumieť sociálnym sieťam. Videli sme záznam školenia a musíme povedať, že Tony veľmi prakticky ukazuje ako využiť sociálne siete pre rast biznisu. Na školení sa dozviete tipy pre tvorbu obsahu, ako spolupracovať s influencermi a prečo nepodliehať za každú cenu krátkodobým trendom. Najbližšie školenie sa koná 27. januára v Bratislave a vy ho môžete mať s 20% zľavou. Stačí do poznámky zadať kód PODNICAST20. 

Vieme, že cestovné agentúry nemali v poslednom čase ľahké obdobie. Najprv sme tu mali Covid a následne vypukol vojenský konflikt na Ukrajine, kam ste pred pandémiou zaviedli viac ako 11-tisíc turistov. V akom stave je tento biznis teraz?

Pandémia bola vlastne iba taký tréning na to, čo prišlo teraz. Mám veľa kolegov z Ukrajiny, takže trochu bojujem s tým, ako sa na to pozerať biznisovo a ľudsky. Náš biznis bol postavený na Černobyle a mali sme z celého sveta najviac prenocovaní v tejto zóne. To nám však odpadlo a ostatné destinácie nám nepokrývajú tento výpadok, takže momentálne fungujeme v obmedzenom režime. Spustili sme 7 nových destinácií a ponúkame ich našim bývalým klientom, ktorých je takmer 30-tisíc za tých 13 rokov, ktoré sa venujeme tejto činnosti.

Ako vyzerá implementácia EOS v praxi?

Pokiaľ ide o zavedenie EOS, sú dva spôsoby. Buď vezmete knihu Traction a budete to zavádzať sami. Tento spôsob zaberie minimálne dvakrát toľko času, ako keď to robíte s implementátorom. S implementátorom je to teda rýchlejšie, no nákladnejšie. Na druhej strane, ak sa na to pozriem z podnikateľského hľadiska, ako na investíciu, tak je tam naozaj návratnosť. Čo sa týka trvania, má to 2 fázy. V prvej fáze veľa vecí nastavujeme, čo trvá približne 2 mesiace. Druhá fáza je exekučná, čo znamená, že každý kvartál si sadneme a spoločne sa pozrieme na to, čo sme dosiahli, kde sme a naplánujeme si ďalší kvartál. Táto fáza trvá v priemere 2 roky, podľa toho, kde firma začína.

V dnešnej 205. epizóde Podnicastu sa dozviete:

  • Aký dopad má vojna na Ukrajine na chod agentúry ChernobylX nie len z hľadiska biznisu, ale aj toho ľudského?
  • Čo je to systém EOS a aké sú jeho princípy?
  • Prečo je dôležité, aby mala firma systém?
  • Je EOS vhodné aj pre malé tímy?
  • Ako si zadefinovať víziu v podnikaní?
  • Akých ľudí potrebujeme vo firme, aby EOS fungovalo? 
  • Aké problémy firmy najčastejšie riešia?
  • Ako prebieha implementácia systému EOS v praxi? Ako dlho trvá a koľko stojí? 

Inšpirácie na knihy, ktoré v epizóde spomíname:

Traction: Get A Grip On Your Business (Gino Wickman)

Bohatý otec, chudobný otec (Robert Kiyosaki)

Almanach Navala Ravikanta (Eric Jorgenson)

Kde všade môžete počúvať Podnicast?

Najdôležitejšie odkazy

  • V článku sa dozviete, ako Dominik a jeho agentúra pomáhajú svojim ukrajinským kolegom
  • Článok o tom, ako sa cestovná agentúra vysporiadala s pandémoiu a vojnou na Ukrajine
  • Odkaz na Dominikov LinkedIn profil
  • Odkaz na web cestovnej agentúry ChernobylX
Dominik Orfánus a Peter Chodelka

Zdroj: Podnicast                                                   (vľavo Peter Chodelka, vpravo Dominik Orfánus)                                     

Miroslava Oravec
 

Som veľkým fanúšikom podcastov, preto ma veľmi teší spolupracovať s Peťom Chodelkom a jeho podnikateľským podcastom Podnicast. V Podnicaste zodpovedám za to, aby si poslucháči mohli nájsť každý štvrtok novú epizódu na svojich obľúbených platformách. Textové a vizuálne spracovanie obsahu je teda mojou parketou. A pozitívna spätná väzba našich hostí, zasa mojou motiváciou. Okrem toho sa venujem osvetovej a vzdelávacej činnosti v oblasti prevencie ženského zdravia.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: