213. Stanislav Kubík (BUČINA EKO): O lietaní a recyklácii drevného odpadu | Podnicast.com

213. Stanislav Kubík (BUČINA EKO): O lietaní a recyklácii drevného odpadu

Stanislav Kubík je spolumajiteľ firmy BUČINA EKO, ktorá sa špecializuje na zber, logistiku, dotriedenie a primárnu prípravu drevného odpadu na jeho materiálové alebo energetické zhodnotenie.

Sponzorom dnešnej epizódy sú tie najkvalitnejšie superpotraviny značky Blendea.

Kurkuma, Maca, Moringa, Guarana a veľa iných doplnkov stravy v bio kvalite a bez zbytočných umelín. Peťo Chodelka špeciálne odporúča Blendea SUPERGREENS, ktoré užíva každé ráno už niekoľko rokov. Zmes štyroch zelených superpotravín – zelený jačmeň, chlorella, mladá pšenica a spirulina, ktoré majú blahodárne účinky na trávenie a imunitu.

Ak chcete vyskúšať SUPERGREENS, kliknite na Blendea.cz a využite časovo obmedzenú akciu 1+1.

V tejto epizóde Podnicastu sa dozviete:

  • Ako vznikol nápad založiť firmu BUČINA EKO?
  • Ako vyzerá prevádzka firmy v praxi?
  • Čo Stana priviedlo k lietaniu?
  • Ako lietanie prepája s biznisom?

Najdôležitejšie odkazy

Zdroj: Finstat.sk (prehľad ziskov a tržieb spoločnosti BUČINA EKO)

Mohol by si nám trocha priblížiť váš biznis model?

V rámci prevádzky prijímame rôzne kategórie odpadu. Niektoré druhy odpadu majú vyššiu koncovú hodnotu, takže za tieto materiály platíme v podstate klientovi my. Za recykláciu materiálov, ktoré nemajú takú koncovú hodnotu platia klienti nám. Vždy sa snažíme našich klientov aj edukovať, akým spôsobom majú materiál pripraviť tak, aby bol ďalej recyklovateľný. My ho roztriedime a pripravíme na drvenie. Podrvený materiál následne naložíme na kamióny a dodávame ho našim odberateľom napr. firmám, ktoré vyrábajú drevotrieskové dosky a pod.

Okrem toho, že podnikáš, venuješ sa aj lietaniu. Vnímaš medzi týmito dvoma činnosťami nejaký presah?

V letectve sú z hľadiska bezpečnosti veľmi dôležité postupy, checklisty a prioritizácia. Keď je človek v strese, môže na niečo zabudnúť. Lietanie ma naučilo koncentrácii. Toto všetko sa snažím prenášať aj do podnikania.

Kde všade môžete počúvať Podnicast?

Stanislav Kubík a Peter Chodelka

Zdroj: Podnicast (vľavo Peter Chodelka, vpravo Stanislav Kubík)

Miroslava Oravec
 

Som veľkým fanúšikom podcastov, preto ma veľmi teší spolupracovať s Peťom Chodelkom a jeho podnikateľským podcastom Podnicast. V Podnicaste zodpovedám za to, aby si poslucháči mohli nájsť každý štvrtok novú epizódu na svojich obľúbených platformách. Textové a vizuálne spracovanie obsahu je teda mojou parketou. A pozitívna spätná väzba našich hostí, zasa mojou motiváciou. Okrem toho sa venujem osvetovej a vzdelávacej činnosti v oblasti prevencie ženského zdravia.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: